Akılda Kalıcı Hediyeler

Hediyem farklı olsun isteği içinde herkes. İz bıraksın, unutulmasın. Manevi değeri yüksek hediyeler başlığındaki yazıların okunma oranlarının yüksekliği de bu sebepten kaynaklanıyor zannediyorum. Bana nasıl bir hediye almalıyım sorusu sorulduğunda, kime alınacağından sonra o kişiyle ilgili çeşitli bilgiler soruyorum. Çünkü eğer gerçekten manevi olarak değerli bir şeyler yapmak istiyorsak, önce karşımızdakinin bakış açısını ve özelliklerini bilmeliyiz. Kimi zaman eşinize/erkek arkadaşınıza yaptığınız surpriz sonrasında, karşınızdakinin yaw bir gömlek alıverseydi keşke demesi. Hem karşınızdakini tanımadığınızın göstergesi hem de emeklerinizin yazık olduğunun..
Bir çok hediye sitesi bizler için işleri kolaylaştırarak hizmet veriyor. İstediğiniz hediyeyi seçmiş olmanız bu hdiyenin istediğiniz etkiyi yaratacağını anlamını malesef ki taşımıyor. Çünkü hediye vermenin en önemli noktası sunumu. Sunumu deyince aklınıza kırmızı kalp bir kutu gelmesin lütfen çünkü artık bu da çok büyük bi farklılık değil.. (keza hediye vereceğiniz kişi sizi seven ve değer veren biri ise, zaten ister poşette ister kalp içeriisnde verin gözleri dolabilir 🙂 )
Verceğiniz diyenin boyutlarına bağlı olarak sunum seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Burada elinizdeki malzemelerde tabi önem taşımakta. Aldığınız bir sinema biletini, kitap kurdu sevgilinize aldığınız kitabın içerisine koyabilirsiniz. Bu noktada sevgilinizin aldığınız kitabı rafa kaldırmayacağına ve telefonda söylenecekcümlelerinizi hazırlamanız gerek, “Canım ilk sayfaya bir not yazmıştım okudun mu?” gibi.
Şaşırtmak önemlidir sunumda, herhangi bir gün sabah kapıyı açtığında karşılaşacağı bir demet çiçek ile, doğum gününde  arabanın arka koltuğunda duran çiçeklerin verilmesi, ve eve giderken alırsının denmesinin, etkisi eşdeğer olmayabilir. İnsanlara ve ilişkilere özel semboller, şarkılar, satırlar ve üzerine gülümsenmiş herşey bir hediye sunumunun parçası olabilir. Bir arkadaşım nişan hediyesi olarak eski tip bir cep saati almıştı arkasında ise, 3’e çeyrek kalalarımız hiç bitmesin yazıyor, saat 3’e çeyrek kalaya ayarlı. Şimdi bu bizler için hiçbirşey ifade etmesede onlar için çok özel bir zaman ve bir hikayeyi anlatıyordu.
Bugün bu konuda destek olmaya çalıştığım bir çok kişi var ama seçilen hediyeler aynı olsa da sunumları çok farklı. Bir kişi  için aktardan özel olarak hazırlattığım kutuya yerleştirdiğim otlar ve yanında benzer bir kutuda armağan edilen taşlar inanılmaz bir hediye iken, diğeri için bu paketler çöpe atılmak için evin bir köşesinde bir süre bekletecek armağanlar olabiliyor..
Özel günleri daha da akılda kılan sunumlar, bazen sizin gösterdiğiniz değeri yansıtırken, bazen istemeden de olsa gerçek duygu ve hislerimizi karşımıza yansıtamayabiliyoruz. Belki sevgi eşiklerimizin farkından, belki de abarttığımızdan..
Peki sizleri en çok şaşırtan hediye neydi?

Reklamlar

Akılda Kalıcı Hediyeler” üzerine 5 yorum

  1. esma_12 dedi ki:

    ben arkadaşıma hediye alacağım çok sevdiğim knkan çok acil bana yardımcı olur musunuz manevi değeri yüksek ama çok pahalı olmasın …20 tl yi geçmesin ama

  2. gizem dedi ki:

    bizimde yıl dönümümüz olucak ve ben 14 subatta bir kitap yaptirmistim yıl dönümü icin ne yapabiliirim acaba? manevi ve kalıcı olsun istiyorum

  3. jale dedi ki:

    sevgilime dogum günü için bir kitap yazmıştım aklımda bişeyler var ama emin olamıyorum yardımcı olabilir misiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s