Saklı mı? Gizli mi?

Saklıkent kanyonu sıcak günlerde soğuk suyu ile yine en gözde mekanları arasındaydı. Ancak bayram olması sebebiyle yoğunluk malum oldukça yüksek. Daha önce Saklıkentte kanyonda yürüdüğümüz için curcunadan kaçıp Gizlikente gittik. Daha önceki seyahatimizde nasıl es geçmişiz böyle bir güzelliği bilemiyorum.


Yaklaşık 300 merdiven inerek ulaştığınız alanda yaklaşık 500 metrelik bir yürüyüş yolu sonrasında muhtesem altına girebileceginiz bir şelale ile buluşuyorsunuz. Yolculuk esnasinda her tarafın yemyeşil olması ve aralardan yanından geçtiginiz ufak şelaler ise doğanın size küçük mucizeleri 😊 alan ağaçlarla kaplı olduğu için gölge bir alanda yürüyorsunuz ve kaynak saklıkentten farkli bir kaynak oldugundan su sıcaklığı saklıkente gore daha yüksek (ayaklarınız soguktan uyuşmuyor) üstüne üstük giriş ücretsiz (ancak her an ücretli olabilir)

Not: Fotoğrafları ayrıca ekleyecegim 😁

Not: Yürüyüş yolu boyunca su şişeleri plastik posetler ve dogaya ait olmayan diğer tum cöplerden bir büyük torba çöp topladık. Keşke doğayı kendi doğasına bıraksa herkes diye iç geçirdik.

Reklamlar
Yayınlandı: Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s